Kopanica i okolice

Piękne tereny Puszczy Augustowskiej

Chata Przy Wodzie znajduje się w małej, urokliwej miejscowości Kopanica w województwie podlaskim, w samym centrum Puszczy Augustowskiej. Nasza okolica często nazywana jest Zielonymi Płucami Polski i każdy przyjeżdząjący do nas od razu rozumie, dlaczego - miejsc z tak czystym powietrzem, jeziorami i dziką naturą jest naprawdę niewiele.

Tuż przy naszej agroturystyce jest jezioro Blizienko, w bliskiej okolicy jest jezioro Tobołowo, Blizno, Busznica. Dookoła rozciągają się piękne lasy, z trasami pieszymi i rowerowymi. A to tylko najbliższa okolica. Bardzo blisko jest jezioro Wigry, piękne i popularne wśród wędkarzy (nad samym jeziorem znajduje się Klasztor Kamedułów). Częstym celem spływów kajakowych jest rzeka Hańcza.

20 kilometrów od nas znajduje się znany chyba w całej Polsce Augustów. O każdej porze roku miasto gości tysiące turystów z całego świata, latem kwitnie tam nocne życie, małe bary i kawiarnie tworzą niezwykły klimat. Wielu turystów korzysta z rejsów po Kanale Augustowskim, inni wolą wyciąg nart wodnych (jeden z największych w kraju). Życie kulturalne jest bardzo rozwinięte, zwłaszcza latem odbywa się niezliczona ilość imprez, koncertów, spektakli.

Nie sposób wymienić wszystkich atrakcji, jakie Kopanica i okolice mogą zaoferować. Słowa i tak pozostaną słowami, aby zrozumieć jak niezwykłe jest nasze miejsce, trzeba być tu i je poczuć. Serdecznie do nas zapraszamy, gwarantujemy piękne chwile.

KB
Byłem w tej okolicy pierwszy raz i już wiem, że będę wracać! Bardzo polecam.
AK
Odpoczywaliśmy w Kopanicy całą rodziną i bardzo pozytywnie wspominamy ten urlop. Zostały piękne wspomnienia z wycieczek rowerowych po tutejszych lasach i smaczny dżem z poziomek.
WZ
Warto, naprawdę warto tu przyjechać. Odpoczęłam i fizycznie, i psychicznie, nawet praca wydaje się być lżejszą po tak udanym urlopie ;).